Archívum:
banner

A Játékváros mindennapi működése

A Játékvárosba reggel 8.00-ra érkeznek a gyerekek, 7.45-kor a segítők már a játékváros területén gyülekeznek és várják a gyerekeket. Első nap minden gyerek számára kiosztjuk az igazolványukat, melybe a játékváros 10 napja alatt a munkaórák száma és a kifizetett (játék) pénzösszegek kerülnek bejegyzésre. Ezt követően a gyerekeknek megismerkednek majd a játékváros működésével, a termelő és a város fenntartásáért és működésért felelős műhelyekkel és az egyéb helyszínekkel, is.
A jelentkező gyermekeket csoportba osztjuk, fel. Ezek a csoportok a Játékváros 10 napja alatt reggelente és délutánként találkoztak. Minden reggel névsorolvasás történik, ennek alapján tudják meg a segítők, hogy a csoportokban van-e hiányzó, itt rendelik meg a másnapi ebédet és persze itt is fizethetik ki a gyermekek az ebédjüket.
A névsorolvasás után a játékváros munkaügyi központjában már várja a sok munkalehetőség a városlakókat. Kilencven percenként lesz a gyerekeknek lehetőségük cserére, vagy ugyan abban a műhelyben maradásra is. A gyerekekre és a segítőkre, óránként 10 perc szünet vár. Szünet alkalmával a Játékváros szabad területein lehetett az időt múlatni, lehetőség nyílik arra, hogy egyenek, igyanak, pihenjenek, vagy ha kedvük úgy tartja, játszanak, barátkozzanak, beszélgessenek.
A városlakók egy napon maximum 6, minimum 2 órát tudnak „dolgozni”, óránként 6 Gyurót keresnek, ebből 1 Gyuró az adó és 5 Gyurót kap mindenki (gyerekek és segítők egyaránt) kézhez a bankból. Persze kicsiny városunkban, akik hazaságot kötnek, családi adókedvezményben is részesülnek.
Az ebédszünet naponta 12.00-13.00-ig tart. Az ebédszünet után folytatódik a munka a műhelyekben.
A segítők és a gyerekek is minden nap elmehetnek a bankba (szünetek alkalmával) és felvehetik a teljesített munkájukért járó munkabérüket (játékpénz formájában).
A pénzen vásárolhatnak maguknak az elkészült termékekből a vásárban, esetleg az Utazási Iroda útjain vehetnek részt (strandolás, szellemi és ügyességi vetélkedők vehetnek részt stb.). Az étkezéseiket a megkeresett összegből kell finanszírozni. A gyerekek döntésére lesz bízva, hogy a menzán játékpénzért ebédet rendelnek maguknak, vagy inkább aznap a bisztróban és a sütödében fogyasztják el ebédjüket, ahol (gyümölcssaláta, szendvicset, hamburgert, hot-dogot, gofrit, lángos, fánk, édes és sós sütik stb.) vár majd rájuk.
A játékváros „szülőmentes övezet”, a szülők, érdeklődők minden nap 13:00 és l5.00 között léphettek be csupán a Játékváros területére, egyébként számukra kijelölt helyen biztosítanak a polgárok pihenési, várakozási lehetőséget. A látogatások alkalmával a gyerekek idegenvezetőként mutatják be a műhelyeket, és a játékváros életét.
A gyerekek 15.00–kor abban a műhelyben, ahol utolsóként dolgoznak, összepakolnak a műhelyvezetővel közösen. Ezt követően a kijelölt találkozó helyre mennek, ahol csoporttársaikkal és a csoportjukhoz tartozó segítőkkel találkoznak. Gyors névsorolvasás követően, - biztosítva ezzel, hogy aki reggel jelen volt, az délután is meg van, - majd a segítők és a gyerekek megbeszélték az aznapi élményeket, tapasztalatokat. Minden nap egy kis történet elmesélésével zárják le a csoportok az- az napot. A történet a választott témához kapcsolódik szorosan.  Ezt követően minden csoport bemegy a tornaterembe, ahol az aznap történésekből készült kisfilmet tekinthetjük meg. A közös filmnézés után a gyerek szülőkkel vagy egyedül haza indulnak.  

 

Ha bármilyen kérdésük van továbbra is befizetéskor vagy a megadott telefonszámon lehet bővebb információkat kapni: 20/388-57-81